ВСП Тальянківський агротехнічний коледж Уманського національного університету садівництва

Бібліотека коледжу
Бібліотека Тальянківського агротехнічного коледжу заснована в 1921 році. На початок 1922 – 1923-х років фонд бібліотеки налічував загальної літератури, яка була поділена на 9 відділів, 243 книги, функціональної, яка була поділена на 16 відділів, 239 книги. З вересня 1923 року у бібліотеку надходили газети: «Рабземлес», «Большевик», журнал «Пролетарий».

 Перед початком Великої Вітчизняної війни у бібліотеці налічувалось близько 30000 книг. У вересні 1944 року, після визволення села від фашистів, відновив свою роботу технікум, і для функціонування бібліотеки населення зібрало 686 книг. У післявоєнний період поступово зміцнювалась навчально-матеріальна база закладу і на початок 1946 року у фонді бібліотеки було 816 книг, а до кінця року їх кількість зросла до 1290.

 

 За 95 років існування коледжу бібліотека стала для студентів, викладачів та жителів села інформаційним та навчальним центром, який разом з колективом педагогів виконує нелегке завдання підготовки висококваліфікованих фахівців, виховання студентської молоді, задоволення інформаційних потреб інших користувачів.  Бібліотека має книжковий фонд понад 73 тисячі примірників.

 Бібліотека розташована в одному приміщенні з читальною залою, що дає змогу студентам витрачати мінімум часу на підбір і опрацювання спеціальної літератури. Розроблений графік роботи читальної зали, який задовольняє всіх користувачів, з 8 до 19 год. Студенти мають змогу працювати з літературою в позаурочний час і ефективно його використовувати.

Сучасна освітня  ситуація в суспільстві вимагає оновлення багатьох сторін педагогічної діяльності, обумовлює необхідність впровадження інноваційних технологій, активних форм і методів навчання. Комп’ютерна техніка у бібліотеці полегшує розумову працю, прискорює процес отримання і опрацювання інформації, швидкому пошуку літератури, оперативному аналізу книгозабезпеченості. В бібліотеці коледжу відокремлений спеціальний сектор електронної інформації. Тут зосереджено чотири комп’ютери, які підключені до швидкісної мережі Інтернет. В базах даних є відомості про план та звіт бібліотеки, перелік предметів загальноосвітніх дисциплін, гуманітарного та фундаментального циклу, перелік спеціальних дисциплін, електронні книги, теми по предметах для самостійного опрацювання студентами.

 

Кажуть, що щастя людини значною мірою залежить від правильного вибору професії. Сьогодні багато молодих людей з тривогою і надією думають про своє майбутнє, а отже, і про те, де і ким вони б хотіли працювати, який фах отримати.

         Є багато гарних, привабливих спеціальностей. Всі вони, звичайно, дуже потрібні. Та є професії, без яких життя людське уявити не можна. І серед них ті, підготовку з яких здійснює Тальянківський агротехнічний коледж Уманського національного університету садівництва – один з найкращих державних навчальних закладів України, який забезпечує її аграрні галузі висококваліфікованими фахівцями. За свою більш ніж дев’яносторічну історію коледж добре знаний як провідний навчальний заклад Черкаської області завдяки надбанням і здобуткам на освітянській і хліборобській нивах.

         Відомий український педагог Василь Олександрович Сухомлинський колись сказав: «Школа славна не числом, а славою своїх учнів». І це справді так, адже особливою гордістю нашого навчального закладу є випускники, серед яких є відомі науковці, Герої Соціалістичної Праці, Герой України, керівники сільськогосподарських та фермерських господарств.

          Колектив коледжу постійно підтримує зв’язки з керівниками районних центрів зайнятості Черкаської, Вінницької, Кіровоградської областей, керівниками та головними спеціалістами сільськогосподарських підприємств, начальниками районних газових господарств Черкаської області, головними спеціалістами сільськогосподарських управлінь, керівниками фермерських господарств.

            Сьогодні Тальянківський агротехнічний коледж здійснює підготовку кадрів за спеціальностями: «Виробництво і переробка продукції тваринництва», «Виробництво і переробка продукції рослинництва», «Експлуатація та ремонт машин і обладнання агропромислового виробництва», «Монтаж, обслуговування та ремонт електротехнічних установок в агропромисловому комплексі», «Монтаж, обслуговування устаткування і систем газопостачання». Додатково, крім диплома спеціаліста, студенти отримують атестат про повну середню освіту та свідоцтва про присвоєння робітничих професій: водія категорії «В», «ВС», тракториста категорії «А», електромонтера, електрозварювальника, оператора комп’ютерного набору, квітникаря.

             Підготовка молодших спеціалістів проводиться за рахунок державного бюджету, коштів підприємств і організацій, коштів юридичних осіб на підставі договорів між коледжем та підприємствами, фермерськими господарствами, приватними особами.

            Тальянківський коледж Уманського НУС вже багато років має договори про подальше навчання своїх випускників з третього курсу в Уманському національному університеті садівництва, Білоцерківському національному аграрному університеті, Національному університеті біоресурсів і природокористування, Харківському, Кіровоградському та Одеському технічних університетах , Уманському державному педагогічному університеті, Одеській національній академії харчових технологій, Київському національному університеті будівництва та архітектури.

          Гордість навчального закладу, його золотий фонд – викладацький колектив, який складається із 78 осіб, серед яких є 2 кандидати сільськогосподарських наук, 4 викладачі-методисти, 5 відмінників аграрної освіти і науки, 42 викладачі мають вищу кваліфікаційну категорію. Поряд із досвідченими старшими колегами працюють молоді викладачі, яким мудрі наставники передають свої знання і досвід.

            Колектив коледжу щорічно бере участь у агропромислових виставках «Агро», які проходять у м. Києві, за що і був відзначений дипломами і грамотами, а в 2010 і 2012 роках і золотими медалями виставки в номінації «Відродження кращих землеробських традицій. Спонукання майбутніх спеціалістів до природоохоронної діяльності».      

            Цікавим є студентське життя і в позаурочний час, коли повз увагу студентів не проходить ні одне свято, ні одна подія. Тих, хто любить пісню, поетичне слово, об’єднують народний естрадний гурт «Обрій», народний аматорський колектив «Горлиця», студія художнього слова «Одкровення», учасниками якого є працівники коледжу, викладачі і студенти. Колективам майже по 40 років, вони беруть активну участь у різноманітних фестивалях, конкурсах і є їхніми лауреатами, дипломантами та призерами.

               Тальянківський коледж щороку поновлює свою матеріально-технічну базу, до послуг студентів 2 навчальні корпуси, гуртожиток, їдальня, стадіон, спортивний майданчик. У навчальному закладі працює бібліотека із читальною залою, книжковий фонд якої нараховує більше 75 тисяч примірників книг. У вечірній час студенти мають змогу займатися у різноманітних спортивних секціях: боксу, волейболу, настільного тенісу, мініфутболу, гирьового спорту. Наші спортсмени постійно беруть участь у змаганнях серед ВНЗ І-ІІ рівня акредитації, де займають призові місця.

               Навчальний заклад вже понад 10 років очолює Крошка Віктор Олександрович, відмінник аграрної освіти та науки України, член виконкому сільської ради, випускник Української сільськогосподарської академії. Під керівництвом директора робота педагогічного колективу спрямована на навчання і виховання гідних спеціалістів аграрного виробництва, які володіють новітніми технологіями. Цьому сприяють і щорічні науково-практичні семінари, які відбуваються на базі коледжу за участі вчених, викладачів науково-дослідних інститутів із різних областей, виробничників, агрономів.

                Нині у коледжі навчається 1082 студенти, із них 686 на стаціонарному і 396 на заочному відділенні. Викладачі активно проводять профорієнтаційну роботу серед школярів, відвідують школи в різних районах області, хоч заклад відомий і в інших областях України і навчаються у Тальянках діти з Кіровоградської, Київської, Миколаївської, Вінницької областей.

                Традиційно, в останню п’ятницю травня у коледжі проходять зустрічі з випускниками минулих років, які закінчили заклад 5, 10, 15, 20, 25 і більше років тому.

            Завжди будемо раді зустрічі з вами!

             Ірина Наливайко, завідуюча бібліотекою коледжу


 Обновлен 02 июн 2016. Создан 28 янв 2015Besucherzahler russian woman
счетчик посещений
адміністратор Пашковський Ю.В.