ВСП Тальянківський агротехнічний коледж Уманського національного університету садівництва

 

Новини
 

Зачаровані поезією

Вже майже 36 років в Тальянківському коледжі при кабінеті української мови й літератури активно працює унікальний творчий колектив – студія художнього слова “Одкровення”. Це самодіяльний студентський поетичний театр, який за обов’язок собі взяв нелегку і непросту місію – нести людям зі сцени високе й палке поетичне слово.

Студія об’єднала всіх, хто любив поезію, музику, образотворче мистецтво і жагуче жадав особистого творчого самовиявлення. Так виникла ідея з чужих віршів витворювати поетичні вистави, в яких давати голос власній душі. За ці майже 4 десятиліття студійці підготували 50 таких вистав і виходили з ними на сцену рідного навчального закладу близько 150 разів.  Гордість студії  –  музично-літературні композиції “Я – Шевченко”, “Я з вами, люде…”, “Шлях Прометея”, «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття…» (за творчістю Т. Шевченка), “Моя любове, смутку мій пречистий…” (за віршами й листами Лесі Українки), “Подвиг души” (за творчістю О. Блока), “Поединок” (за творчістю О. Пушкіна), “Засвітись мені, музико…”, “Іду до тебе”, “Веди мене, поезіє, веди…”, “Я, конечно, вернусь…” (за творчістю В. Висоцького), “Юности обпалене крило…” (посвята ветеранам Афганістану), “Тече сльоза прощення і добра…” (за творчістю поета з Уманщини П. Поліщука), “Засвічувати сонця…” (пам’яті вчителя і поета С. Павленка), “Сльоза печали в зболеному серці…” (пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років), “Освідчення, якому немає кінця…” (посвята улюбленому музичному інструменту – гітарі), “Диво калинове” (свято рідної мови). У своїх театралізованих дійствах студійці зверталися до поезії Т. Шевченка, Лесі Українки, В. Симоненка, Б. Олійника, В. Коротича, М. Вінграновського, Є. Летюка, А. Кичинського, Л. Кисельова, В. Герасим’юка, В. Демидова, О. Пушкіна, М. Лєрмонтова, О. Блока, А. Вознесенського, Р. Рождественського, В. Висоцького, Б. Окуджави, Ф. Лорки, Г. Аполлінера, Ісікави Такубоку, Е. Межелайтіса; задіювали народну, класичну і сучасну музику, твори вітчизняного та зарубіжного образотворчого й декоративно-прикладного мистецтва, фотофільми, світлові ефекти тощо. Чули й бачили музично-поетичні одкровення читців-аматорів не лише в Тальянках, але й у Тальному, в селах району, в Шевченковому, в Черкасах та Умані.  

За 36 років через студію пройшло кілька поколінь захоплених творчістю студентів: талановитих читців, самодіяльних акторів, співаків, музик, звукооператорів, майстрів проекції, сценічного та світлового оформлення тощо. Всі вони віддавали спільній справі свій хист і творче горіння, а головне – свою щирість, доброту і душевну щедрість. Головний результат самовідданої і натхненної роботи самодіяльного поетичного театру – світ краси, добра й мудрости, який студійці ретельно й наполегливо витворювали щоразу, коли виходили на сцену й читали поезію. А ще – промінчики світла в душах тих, хто творив поетичні вистави, й тих, хто приходив їх споглядати і слухати… І ті й інші ставали хоч трішечки добрішими, чистішими і чулішими душею, милосерднішими й мудрішими, а отже, – кращими. Це найдорожче. Заради цього варто було працювати понад третину століття. Заради цього – варто.

       Сергій Тихолоз, художній керівник студії “Одкровення” 

 

«Горлиця»

Народний аматорський ансамбль української пісні «Горлиця» - був заснований у 2001 році.

Це принципово суто фольклорний колектив, і більшість пісень, які співають – є народні, а якщо вже авторські серед них трапляються, то обов’язково написані в українській стилістиці.

Колектив має 28 учасників. Це хороші, прекрасні, не тільки талановиті, а ще усі як один, добрі, порядні, трудолюбиві, душевні. Об’єднує всіх їх любов до української пісні.

Колектив неодноразово нагороджений  Дипломами за участь у Всеукраїнському фестивалі «Софіївські зорі» м. Умань, м. Одеса, м. Вінниця. Грамотами та подяками від районного відділу культури, обласної федерації  профспілок та Профспілок України.

У репертуарі колективу нараховується понад 500 пісень – це українські народні пісні, та пісні сучасних композиторів.

Особливо багато пісень нашого земляка, заслуженого працівника культури М.О.Вовка.

Непросте минуле із забуття виносять, журливі так жартівливі народні пісні, патріотичні, ліричні, козацькі, обрядові.

Жодне свято у коледжі не відбувається без яскравої і самобутньої «Горлиці», бо голоситну «Горлицю» шанують дуже, бо співають не тільки захоплено і натхненно, а ще й дуже майстерно.

«Обрій»

Народний аматорський естрадний гурт «Обрій» заснований в 1976 році Миколою Олександровичем Вовком.

Звання народного отримав у 2005 році. За 40 років існування учасниками гурту були студенти, викладачі та співробітники коледжу.

Колектив займає активну громадську позицію, бере участь в патріотичних заходах в нашому районі, в області. Гурт є неодноразовим переможцем районних, обласних, республіканських та міжнародних пісенних конкурсів та фестивалі. («Софіївські зорі», «Садок вишневий біля хати», «Мамо, ти моя молитва», «Пісенні медобори»).

Гурт «Обрій» є постійним учасником міжнародних агровиставок у м. Києві. Вже 33 роки колектив очолює художній керівник Сергій Григорович Яковенко.

Колектив «Обрію» завжди знаходиться в творчому пошуку, багато гастролює , даруючи людям радість зустрічі з піснею. В творчому доробку колективу є пісні, написані С.Г.Яковенком, які звучать на різноманітних заходах і сприймаються глядачами із захопленням.

18 травня гурт «Обрій» дуже вдало виступив на ХІІІ регіональному фестивалі «Софіївські зорі» в м. Умань, де зайняв І почесне місце і був відзначений дипломом.

10 червня 2016 року о 1200 год. в актовій залі коледжу з нагоди 40-річчя створення народного аматорського гурту «Обрій» буде проводитися концерт-зустріч учасників минулих років.

 

Гітаристи з Тальянок

 

Вже понад рік у Тальянківському коледжі при кабінеті української літератури діє незвичайна творча формація: гурток шанувальників гітари. Тож не дивуйтеся, коли піднявшись якогось вечора на третій поверх головного навчального корпусу, ви почуєте, як линуть із авдиторїї № 50 щемливі струнні перебори чи чітко виритмувані складні акордові пасажі: це грають юні гітаристи…

 

Застрільники самодіяльного музичного подвижництва – студенти четвертого курсу (група Е-41) Ростислав Ольшевський, Микола Ткачук та Захар Кульбаченко. Вірних друзів єднає і зближує не тільки наполегливе і цілеспрямоване здобування свідомо обраного фаху електрика (всі троє вчаться блискуче!), але й спільне захоплення: вони щиро, палко й самовіддано залюблені… в  гітару…  І музика для них – не розвага, а непростий, доволі важкий, однак дуже дієвий і яскравий спосіб самовираження і самоствердження. Гітара допомагає побратимам дошукатись чогось дуже важливого  й потрібного в житті і передусім – у собі… Власне, гра на улюбленому інструменті для юних романтиків – це не що інше, як намагання дати голос своїй душі… Хлопці ж бо самі такі, як їхня музика: чулі, світлі, гранично чесні і водночас уже не по літах мужні й шляхетні. Всі троє – лицарі, бійці, трударі і творці. Але передусім, що найважливіше, – добросердці й доброчинці. Саме тому й тягнуться – так жагуче нестримно, наполегливо і вперто – до всього гарного й доброго. Їх приваблює краса! І її абсолютом,  найповнішим і найяскравішим виявом, вони вважають музику, яку для них безпосередньо, прямо і однозначно репрезентує і символізує Її Величність Гітара… І без гітари вони вже не уявляють свого життя: кожен день беруть у руки цей далеко не легкий для технічного освоєння інструмент і… грають, грають, грають… Вивчають усе нові й нові акорди, підбирають сольні партії улюблених мелодій, пробують співати під власний супровід, намагаються грати у дві чи навіть і в три гітари… Одним словом, добряче трудяться і, як наслідок, натирають струнами мозолики на працьовитих пальцях (ой, як болять вони, буває, по кількох годинах старанного музикування!)… І головне: втішаються музикою, насолоджуються нею, щиро радіють їй! Їм гарно зі своїми гітарами! Гарно одне з одним! Гарно і щасливо!

Беззаперечним лідером гітарного тріо є Ростик Ольшевський. Гітару вперше в руки взяв три роки тому. За цей час здійснив просто-таки вражаючий творчий прогрес і практично самотужки освоїв інструмент: напрочуд швидко навчився грати акордами (перебором і боєм, пальцями й медіатором), вправно підбирає доволі складні сольні партії, імпровізує з улюбленими мелодіями, грає інструментальні п’єси і водночас виступає як чулий і вправний акомпаніатор. Має вишуканий музичний смак. Любить рок-музику, але не цурається й романсової та авторської пісні. Як музикант володіє абсолютним відчуттям ритму та блискучою пам’яттю на мелодії і їхні аранжувальні подачі. Багато працює з інструментом і ненастанно розвивається як виконавець. У Ростика гарний голос, і він швидко прогресує як вокаліст. Грає на хорошому інструменті (у нього акустична «Ямаха» Ф-310) і дуже любить свою гітару. Окрім музики, захоплений боксом і вже неодноразово ставав призером і переможцем на змаганнях районного та обласного рівня. З Ростиком дуже приємно співпрацювати: тихий, спокійний, врівноважений, він у будь-якій роботі завжди гранично відповідальний, пунктуальний і надійний. На нього завше можна покластися: не підведе ніколи. Дуже добрий, всякчас відкритий і щирий з друзями. За своїх побратимів-гітаристів, як і за одногрупників, стоїть горою і сприймає їхню щиру приязнь дуже вдячно.

Найзавзятіший Ростиків соратник у гітарних справах – Захар Кульбаченко. Любить серйозну і глибоку музику, особливо – інтелектуальний рок. Його музичний кумир – Віктор Цой. Гітарою захопився більше року тому. Вчиться грати винятково самотужки. В дуеті з Ростиком виконує переважно ритмові партії, але залюбки береться й за складні рокові соло. У Захара красивий голос (глибокий і сильний баритон), і він міг би гарно співати, але ще не дуже зважується: вважає, що йому не вистачає виконавської вправности. Грав на «секондовській» львівській «Трембіті» – недавно придбав класний індонезійський «Корт», до якого ставиться з ніжним сердечним теплом. Має міцний характер, абсолютно самостійний і в рішеннях, і в діях. Цілеспрямований, наполегливий, працьовитий, він ретельно вчиться, бо хоче стати справжнім професіоналом у своїй справі, і одночасно при першій-ліпшій нагоді постійно  підробляє: утримує себе сам. Попри весь свій раціоналізм і прагматизм, в душі романтик і лірик. А ще – філософ: задумується і розмірковує над найскладнішими проблемами буття. Ніколи не поступається переконаннями, на все має власний погляд і завжди готовий відстоювати свою думку. В людях над усе цінує доброту й чесність. Самовіддано й жертовно любить своїх друзів. Блискуче знається на комп’ютері й вільно орієнтується в безберегих інтернетних інформаційних ресурсах, не розлучається з ноутбуком, найдрожче в електронних криївках якого – улюблена музика. Як і Ростик, наполегливо займається боксом, бо переконаний, що справжній чоловік зобов’язаний бути сильним, умілим і відважним бійцем, а тому мусить постійно гартувати і тіло, й дух. 

Серце гітарного братства – Коля Ткачук.  Від природи надзвичайно чулий, він максимально тонко і точно відчуває емоційне наповнення музики і, слухаючи чи виконуючи її, завжди глибоко співпереживає, перепускаючи через свою душу кожен звук чи слово… У команді Ростика й Захара він – провідний вокаліст: має ж бо голос неймовірної краси – чистий, джерельний, із м’якими оксамитовими відтінками тенор. Гітарою захопився трохи більше року тому і не так давно лиш освоював техніку гри і пробував зводити власний акомпанемент зі своїм же вокалом – нині ж Коля вже майстерно і, головне, завжди натхненно-захоплено співає не тільки під Ростиків, але й під власний супровід. Зазвичай виконує пісні із серйозним і часто драматичним змістом. У його репертуарі твори Віктора Цоя, Тараса Чубая, Святослава Вакарчука, Андрія Кузьменка, Володимира Івасюка, Стінґа. В останній час захопився музикою Курта Кобейна, тож самотужки підбирає пісні гурту «Нірвана». Друзі люблять Миколку за відкритість, щирість і доброту, абсолютну чесність і порядність. Він відповідає їм своєю вірністю й самовідданістю в спільній справі. Має акустичний «Корт» і дуже вдячно до нього ставиться. В гітарі ж бо й піснях – його лагідна, ніжна, по-справжньому соловейкова душа.

Та тальянківське гітарне товариство – це не одні хлопці: Ростик, Захар і Коля радо прийняли у своє дружне, а головне, творче музичне коло і дівчинку – Альонку Шаповал із групи А-21. Приязна, весела, щира і відкрита, вона легко і просто увійшла в, здавалось би, суто хлопчачу компанію: юні музики відразу визнали її за свою, бо побачили, що це біляве яснооке дівчатко так само, як і вони, щиро любить гарну музику і… гітару… Альонка вже близько двох років опановує цей технічно дуже складний інструмент і багато чого вже вміє: знає багато акордів, грає пальцями й медіатором, самотужки підбирає ритмові партії до часто химерних і доволі складних для запам’ятовування та інструментального втілення рокових мелодій. А головне, вона вже досить упевнено співає під власний струнний супровід – у її репертуарі пісні гуртів «ДДТ», «Жуки», львівського веселого дивака Дзідзьо і навіть непрості для вокальної реалізації рокові композиції англійської зірки Адель. Альонка має ніжний, тембрально дуже своєрідний голос: хто хоч раз почує її тепле, світле, по-справжньому сонячне сопрано, не забуде вже ніколи, так воно западає в душу… Грає на львівському «Леотоні» і мріє про ґатунковішу гітару. Вона в тебе буде, Альоночко! Обов’язково буде!

Минулої осени до гітарного побратимства доєднався ще один юний тальянківський талант – першокурсник (група Е-11) Денис Горобець. Хлопець він надзвичайно обдарований, тож, не  маючи жодної музичної підготовки, гітару освоїв фактично за рік. До того ж – гітару класичну! Нот не знає – грає винятково на слух або ж переймає улюблені мелодії з інтернету, як мовлять, на око… На тепер у його репертуарі більше тридцяти дуже красивих гітарних п’єс, і виконує їх Денис завжди із тонким емоційним чуттям та надзвичайним натхненням.

Результатом наполегливих творчих намагань юних музик став цикл вечорів гітарної музики «Освідчення, якому немає кінця…». Ще в березні минулого року в актовій залі коледжу відбулись два перших музичних дійства: «…Струни співають! А з ними – і серце моє…» (посвята класичній і романсовій гітарі) та «Ця гостра, ця пронизлива весна…» (розповідь про гітару рокову). В листопаді ж гітаристи-аматори підготували блискучу музично-поетичну композицію «А восени прозоріє душа…»: упродовж двох годин із тальянківської сцени у живому гітарному супроводі лунали винятково українські пісні з репертуару гуртів «Океан Ельзи», «Скрябін», «Бумбокс», «Плач Єремії», «Тінь сонця», «Скай». Коля Ткачук вразив слухачів натхненним і навдивовижу досконалим співом, а Ростик і Денис – віртуозною грою на гітарі. Одним словом, свято музики вдалося на славу: задоволені були й вдячні глядачі, і самі виконавці. Вони – передусім.

…При підготовці музичних вечорів юних гітаристів підтримали своїм талановитим співом студентка групи А-41 Таня Дубченко та студент групи М-21 Саша Пахольченко – обоє солісти знаменитого на Тальнівщині народного аматорського естрадного гурту «Обрій». Четвертокурсниця Таня має пречудесне – ніжне й тепле – сопрано і співає завжди дуже проникливо. Саша – другокурсник, але вже встиг засвідчити і свій природний хист до співу, і, головне, свою щиру залюбленість у музику й рідну українську пісню. Останнім часом він намагається освоїти й гітару: рідні подарували йому ґатунковий «Корт», тож має  до чого прикладати свої сильні, працьовиті й талановиті руки.

…Усі творчі задумки цієї дружної і натхненної музичної команди навряд чи зазнали б успішного здійснення, якби не самовідданість хлопців із технічної групи студії художнього слова «Одкровення», студентів групи Г-41 Вадима Кравченка, Колі Дерев’янка, Андрія Поди, Саші Ключка та їхніх молодших побратимів із групи М-21 – Дмитра Нікуліна, Колі Ковбаси та Валерія Миколенка: саме вони доклали багато праці, аби підготувати і оздобити для музичного дійства сцену і забезпечити належну роботу звукової та освітлювальної апаратури. Студент групи Т-31 Вадим Куцаєнко увиразнював музичні номери вдало підібраною відеопрекцією, додаючи до загального сценічного образу разючого естетичного ефекту. ...Дякують тальянківські гітаристи за моральну й творчу підтримку і своїм старшим друзям та наставникам – викладачам Людмилі Анатоліївні та Олександру Михайловичу Шковирам, Віталію Миколайовичу Антошку, Олені Вікторівні та Юрію Володимировичу Пашковським і художньому керівнику Сергію Григоровичу Яковенку. Вони ж бо також доклали багато зусиль, аби все задумане у юних ентузіастів вдалося якнайкраще. …Тож загалом усе вийшло на славу: юні музики вкотре успішно оприлюднили свою майстерність, а всі, хто побував на їхніх непересічних  творчих дійствах, були втішені і красивою музикою, і теплою, по-справжньому людяною атмосферою.

…Ось такі вони – тальянківські самодіяльні ґітаристи: прості, добрі, веселі, талановиті й натхненні! І завше щиро вдячні й офірно віддані чарівній обраниці своїх романтичних душ – гітарі!


Post scriptum. І якщо ви колись потрапите в Тальянки й, проходячи повз старий (електромеханічний) навчальний корпус чи гуртожиток,  раптом почуєте тремтливі гітарні перебори, знайте: це грають Ростик, Захар, Миколка, Денис чи Саша… Грають, бо їм знову захотілося зібратися разом і, як вони кажуть, «посидіти» зі своїми гітарами, аби… Та що там говорити!.. Хай так буде завжди, хлопці! Любіть свої гітари! Дружіть між собою! І грайте, грайте, грайте!.. Ні музика, ні справжня дружба кінця не знають: коли любиш, це на все життя.  

Сергій ТИХОЛОЗ,

с. Тальянки

 

 

30 листопада 2015 року, у ВСП Тальянківський агротехнічний коледж Уманського НУС, відбувся І етап XVI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра ЯцикаВ ньому взяли участь 15 студентів коледжу.

 Серед студентів І курсів І місце зайняла Скінтей Яна Дмитрівна, група Тр-11, спеціальність «Виробництво і переробка продукції рослинництва», 37 балів.

ІІ місце – Ротаєнко Аліна Андріївна, група Тр-11, спеціальність «Виробництво і переробка продукції рослинництва», 33,5 бала.

ІІІ місце – Портянко Ольга Василівна, Т-11, спеціальність «Виробництво і переробка продукції тваринництва», 30 балів.

 

Серед студентів ІІ курсів І місце зайняв Присяжнюк Віталій Васильович, група Тр-21, спеціальність «Виробництво і переробка продукції рослинництва», 43,5 бала.

ІІ місце – Полікаренко Марина Петрівна, група Тр-21, спеціальність «Виробництво і переробка продукції рослинництва», 35 балів.

ІІІ місце – Приходько Надія Петрівна, група Т-21, спеціальність «Виробництво і переробка продукції тваринництва», 27 балів.

Максимальна кількість балів – 50.

 

Конкурс підготувала та провела викладач української мови Лідія Петрівна Тихолоз.

 

 

25 листопада 2015 року на базі Тальянківського агротехнічного коледжу відбулась конференція для студентів 4-го курсу спеціальності "Виробництво і переробка продукції рослинництва". Конференцію проводили наукові співробітники Уманського національного університету садівництва. Калієвський М.В. - заступник декана агрономічного факультету, кандидат с.г наук, доцент ознайомив студентів з історією навчального закладу, перспективами його розвитку та запросив для подальшого навчання в їхній навчальний заклад. Полторецький С.П. - кандидат с.г наук, професор кафедри рослинництва прочитав студентам лекцію на тему: "Народногосподарське значення гречки та особливості її вирощування". Карнаух О.Б. - кандидат с.г наук, доцент прочитва лекцію на тему "Класифікація бур'янів та заходи боротьби з ними".  Конференція пройшла на високому професійному та методичному рівні.

 

 

18 листопада 2015 року в Тальянківському аґротехнічному коледжі відбулося неординарне творче дійство: студентський театр поезії – студія художнього слова «Одкровення» – вкотре запросив увечері до актової зали всіх, хто любить поезію і музику… Літературно-музична композиція «А восени прозоріє душа…» стала продовженням започаткованого ще навесні цього року циклу вечорів гітарної музики «Освідчення, якому немає кінця…»(24 березня глядачам була презентована перша частина: «…Струни співають! А з ними – і серце моє…»26 березня – друга:  «Ця гостра, ця пронизлива весна…»). Упродовж двох годин зі сцени звучали жива гітарна музика, вражаючої краси пісні і щемлива лірика. Блискуче володіння улюбленим інструментом, глибоке відчування музики та тонку акомпаніаторську майстерність продемонстували гітаристи-аматори Ростислав Ольшевський (студент групи Е-41) та Денис Горобець (студент групи Е-11). Альона Шаповал (студентка групи Тр-21) своїм ніжним сопрано вишукано співала під власний гітарний супровід. Олександр Пахольченко (студент групи М-21) проникливо співав. Та справжньою зіркою сценічного дійства став того вечора Микола Ткачук (студент групи Е-41), який не тільки вправно грав на гітарі, але й був у дружній команді самодіяльних музикантів за провідного вокаліста: саме він із надзвичайною емоційною самовіддачею заспівав своїм неймовірної краси оксамитовим тенором майже два дестяки надскладних рокових композицій із репертуару українських гуртів «Скрябін», «Океан Ельзи», «Тінь сонця», «Плач Єремії», «Бумбокс», «Тартак». Глядачі тепло реагували на творчі осяяння Миколки та його друзів і винагороджували їх за натхнення й безсумнівний талант бурхливими аплодисментами. Словом, свято музики й поезії вдалося на славу! Задоволеними зосталися всі: і глядачі, і юні артисти.

Фото розміщене в розділі фотогалерея

 

29 жовтня 2015 року на базі Тальянківського агротехнічного коледжу відбувся регіональний конкурс патріотичної пісні та поезії  

«В ім’я Батьківщини»

В конкурсі взяли участь 8 навчальних закладів : Технолого-економічний коледж Білоцерківського НАУ, Маслівський аграрний технікум ім. П.Х. Гаркавого Білоцерківського НАУ, Городищенський державний агарарний технікум, Агротехнічний коледж Уманського НУС, Тальнівський будівельно-економічний коледж Уманського НУС, Золотоніський технікум ветеринарної медицини  Білоцерківського НАУ, Шевченківський коледж Уманського НУС та Тальянківський агротехнічний коледж Уманського НУС.

Всі учасники показали майстерність своїх талантів, патріотизм в серці та любов до України в душі, а дружня підтримка глядачів у залі додала впевненості виконавцям.

Фото розміщене в розділі фотогалерея

 

20 жовтня 2015 року в Тальянківському агротехнічному коледжі  Уманського національного університету садівництва відбулась чергова  конференція  по трудовлаштуванню спеціалістів «Ярмарка ваканцій» для випускників 2015-2016 навчального року. В ярмарці приймали участь роботодавці Тальнівського, Маньківського та Звенигородського районів Черкаської області.

 

 

7 травня 2015 року

в Тальянківському агротехнічному коледжі Уманського НУС відбувся концерт присвячений 70-річчю з Дня Перемоги в Другій Світовій війні.

В концерті приймали участь колективи: гуртів "Горлиця", та  "Обрій", дитячі колективи Тальянківської загальноосвітньої школи та дитячого садочка "Ялиночка"

   

16 квітня 2015 року о 12 годині  в Тальянківському агротехнічному коледжі Уманського НУС відбувся концерт  хору ветеранів війни та праці Тальнівського районного будинку культури, присвячений до 70 -річчя з Дня Перемоги у Другій Світовій війні.

 

 Обновлен 02 июн 2016. Создан 24 апр 2014 
Besucherzahler russian woman
счетчик посещений
адміністратор Пашковський Ю.В.