ВСП Тальянківський агротехнічний коледж Уманського національного університету садівництва

 

Історія коледжу
У мальовничому куточку Черкащини, на землі, славній своїми хліборобськими традиціями ще з трипільської прадавнини, розташований один із найстаріших в Україні сільськогосподарських навчальних закладів - Тальянківський агротехнічний коледж Уманського національного університету садівництва. У 1921р. в колишньому монастирському приміщенні, що було філією Києво-Печерської лаври, було відкрито агрошколу, яка стала підрозділом Уманського агрономічного технікуму. На навчання було зараховано 26 осіб при плані 30.

 Першим директором був Іванович К.А, пізніше він став професором, доктором с.г. наук сільськогосподарської академії ім. Тімірязєва в Москві.

 Весною 1923 року відбувся перший випуск 22 випускників. З 1926 року агропроф-школа була переймемована в Тальянську 3-х річну сільського господарства школу-філію Уманського с.г. політехнікуму.

 В 1929 році Уманський с.г. політехнікум було перейменовано в с.г. інститут, а Тальянську с.г. школу - в с.г. технікум, який продовжував бути підпорядкованим інституту. В 1930 році Тальянський с.г. технікум було перейменовано в зоотехнікум.

  З 1930 року директором зоотехнікуму був Дроб’язко А.Я., який загинув на війні.

 На початку 1935 року і протягом 1936-1937років було об’єднано технікуми: Волочинський, Узинський, Копачівський агрозоотехнікум, Тетіївський із Стадницьким технікумом свинарства, потім передано до Тальянського, а пізніше ще й Ставищанський. Внаслідок такого злиття і передач значно збагатився Тальянківський зоотехнікум обладнанням для кабінетів, в книгозбірні кількість книг зросла до 40тис. примірників. В передвоєнні роки технікум був в числі передових середніх спеціальних навчальних закладів.

 В післявоєнний період очолювали технікум колишні фронтовики Бондаренко, Строєвий М.С. Стороженко М.С. Федорцов Л.О.

 За короткий час у технікумі створився дружній колектив, який зумів поставити на належний рівень навчання і виховання спеціалістів для сільського господарства.

 Червень 1941р. Розпочалася літня екзаменаційна сесія, а там канікули. Всі з нетерпінням чекали відпочинку, і раптом - війна. Уранці викладачі технікуму за прикладом директора Радецького М.Ф. без виклику з’явились до військкомату. З перших днів війни вони пішли на захист Вітчизни і не випускали з рук зброї аж до перемоги. В березні 1944 року німці, при відступі, запалили навчальний корпус, але люди його врятували.

 У вересні 1944р. після звільнення села від фашистів відновив свою роботу технікум. Завирувало життя в аудиторіях, відбудованих зусиллями викладачів, робітників, службовців. У післявоєнний період поступово зміцнювалась навчально-матеріальна база технікуму, поліпшувалась виховна та спортивно-масова робота.

 В 1968 році на базі колгоспу «Перемога» було створено навчальне господарство Тальянківського радгоспу-технікуму, директором призначено Євича В.І.

  Першого вересня 1976 року був введений в дію новий навчальний корпус на 960 місць. З 1977 року студенти технікуму дістали можливість жити в добре обладнаних п’ятиповерхових гуртожитках.

 З 1979 року керівниками навчального закладу були:

 Дорофєєв М.С.,

 Сабадаш М.А.,

 Дерев’янко Д.В.,

 Пасічнюк Г.І.,

 Глущенко М.М.,

 Вернигора І.С.

 У 1976 році в Тальянки було переведено агрономічне відділення Звенигородського сільськогосподарського технікуму. З роками радгосп-технікум розвивався, продовжував нарощувати, зміцнювати і вдосконалювати свою матеріальнотехнічну базу, будував квартири для викладачів, новий гуртожиток, їдальню, спортивний майданчик, навчальний процес забезпечувався новим технічним і лабораторним обладнанням.

У 1978 році було відкрито електромеханічне відділення. У 1998 році згідно з наказом Міністерства агропромислового комплексу України № 154 від 25.05 1998р. радгосп-технікум був перейменований у Тальянківський державний аграрний технікум.

 У 2002 році у технікумі було відкрито нову спеціальність «Обслуговування устаткування і систем газопостачання; а в 2005 році - спеціальність «Електрифікація і автоматизація сільського господарства».

 У 2005 році Тальянківський державний аграрний технікум став структурним підрозділом Уманського державного аграрного університету, а в 2010р. перейменований в агротехнічний коледж Уманського національного університету садівництва.

 Протягом усіх років існування коледж має репутацію одного з найкращих навчальних закладів України. Особливою гордістю є наші випускники, вони користуються заслуженим авторитетом.

 Серед фахівців сільськогосподарського виробництва, які закінчили Тальянківський коледж, багато славних імен :

 

1.      Дерев’янко Кузьма Миколайович - генерал-лейтенант, Герой України

2.      Двірна Віра Пилипівна - Герой Соціалістичної Праці

3.      Мельник Парасковія Феодосіївна - Герой Соціалістичної Праці

4.      Лут Іван Андрійович - Герой Соціалістичної Праці

5.      Іваніщенко Лука Олексійович - Герой Соціалістичної Праці

6.      Багрій Борис Антонович - професор, доктор с-г наук

7.      Жебровський Людвіг Северович - доктор біологічних наук

8.      Топольний Федір Пилипович - професор, доктор біологічних наук

9.      Дудченко Іларіон Іванович - генерал – майор

10.  Терентьєв Василь Васильович - доктор с-г наук

11.  Поліщук Сергій Дмитрович - доктор біологічних наук

12.  Сапатий Семен Євдокимович - доцент, кандидат біологічних наук

13.  Слабінська Галина Тихонівна - кандидат с-г наук

14.  Рак Семен Йосипович - кандидат с-г наук

15.  Соколенко Іван Петрович - кандидат с-г наук

16.  Корда Григорій Сергійович - доцент, кандидат педагогічних наук

17.  Кожухівський Іван Порфирович - кандидат с-г наук

18.  Панасюк Іван Митрофанович - кандидат с-г наук

19. Василенко Ростислав Кирилович - кандидат с-г наук

20. Трохимчук Віта Анатоліївна - кандидат с – г наук

21. Скінтей Леонід Ксенофонтович - кандидат економічних наук

22. Ковтун Іван Харитонович - кандидат технічних наук

23. Гоняна Леся Василівна - кандидат с – г наук

24. Баранчук Юрій Володимирович – кандидат с-г наук

25. Господаренко Григорій Миколайович – доктор с-г- наукОбновлен 24 апр 2014. Создан 23 апр 2014 
Besucherzahler russian woman
счетчик посещений
адміністратор Пашковський Ю.В.