ВСП Тальянківський агротехнічний коледж Уманського національного університету садівництва

 

Відділення «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва»
Відділення «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва».

 

В далекому минулому 1921 року в с.Тальянки на Тальнівщині, колишньому монастирському приміщенні, що був філією Києво – Печерської лаври, завирувало нове життя молодих спеціалістів. В серпні 1921 року молодь оточуючих сіл уперше переступила поріг Тальянківської агрошколи, яка була філією Уманського агрономічного технікуму. В першому наборі було зараховано на навчання 26 осіб при плані 30 з терміном навчання 2 роки.

Весною 1923 року відбувся перший випуск 22 випускників.

З 1926 року агрошкола була перейменована в Тальянську з-х річну сільського господарства школу – філію в Уманського с.-г.політтехнікуму. 1929 році Уманський с.-г. політтехнікум перейменовано в с.-г. інститут, а Тальянську с.-г. школу в с.-г. технікум, який продовжував бути підпорядкованим Уманському с.-г.інституту. З 1930 року перейменовано в зоотехнікум.

На початку 1935 року та протягом 1936-1937 року злито технікум: Волочинський, Узинський, Копачівський, Тетіївський які потім передано до Тальянківського технікуму.

Протягом тривалого часу відділення готувало зоотехніків, ветеринарів.

На даний час відділення готує спеціалістів технологів по виробництву і переробці продукції тваринництва.

На відділі навчається 161 студент. За період свого існування з 1921 року по даний час було підготовлено 7600 спеціалістів, які в основному направлялись на роботу в господарства Київської, Черкаської, Кіровоградської, Вінницької областей.

На відділенні працює 15 кабінетів, 18 лабораторій. Підготовку спеціалістів ведуть 41 викладач, 4 лаборанти.

При відділенні організовано навчально-дослідну лабораторію, де студенти мають змогу практично оволодівати набутими теоретичними знаннями.

Студенти мають змогу впроваджувати і вивчати новітні технології по виробництву і переробці продукції тваринництва.

Відділення підтримує тісний зв'язок з Агросоюзом, передовими господарствами Черкаської області та підприємствами по переробці продукції тваринництва.

Відділення співпрацює з Білоцерківським національним аграрним університетом,Уманським педагогічним університетом ім.Павла Тичини, Одеською академією харчових технологій, Харківською академією ветеринарної медицини, Київським НАУ, Звенигородським ПТУ. Після закінчення коледжу випускники мають можливість навчатися за кордоном.

На базі Тальянківського агротехнічного коледжу де проходить підготовка технологів по виробництву і переробці продуктів тванництва на договірній основі з Білоцерківським національним аграрним університетом буде працювати бакалаврат, де буде можливість студентам випускникам продовжити навчання в стінах коледжу.

Студенти, які закінчили ПТУ зараховуються в коледж на загальних підставах ІІ курс , а студенти які закінчують технологічне відділення нашого коледжу зараховуються на ІІ курс в Білоцерківський аграрний університет по співбесіді. Навчаючись в університеті студенти мають можливість проходити практику в країнах Європи.

 

 

 

  «Виробництво і переробка продукції тваринництва» - одне з найстаріших відділень в Тальянківському агротехнічному коледжі Уманського НУС. Саме на ньому закладалися історія та добрі традиції відомого й шанованого по всій Україні навчального закладу.

Очолює відділ вже більше 30 років Фурлета Віктор Севастьянович – ветеран праці, відмінник аграрної освіти і науки, досвідчений викла-дач, керівник і організатор. Завдяки органі-заторським здібностям Фурлети В.С., як завідуючого відділенням, тісного співро-бітництва з батьками студентів, цикловими комісіями, покращились результати роботи на відділенні.

За час існування на відділенні підготовлено 5679 спеціалістів. Нині тут навчається 186 студентів, які здобувають фах технолога з виробництва та переробки продукції тваринництва. На відділенні – 15 кабінетів, 18 лабораторій.

При відділенні організовано навчально-дослідне господарство, де студенти мають змогу практично оволодівати набутими теоретичними знаннями, впроваджувати і вивчати технології з виробництва і переробки продукції тваринництва.

Відділення підтримує тісний зв’язок з Агросоюзом, передовими господарствами Черкаської області та підприємствами з переробки продукції тваринництва, співпрацює із Звенигородським ПТУ та Білоцерківським аграрним університетом. Відділення щиро пишається своїми випускниками, серед яких є й історично відомі особи (від генералів до героїв праці), і видатні науковці (кандидати й доктори с.г та біологічних наук), керівники й викладачі (доценти та професори) різних навчальних закладів, співробітники науково - дослідних інститутів, керівники передових с.г. підприємств.

 

 

Головною метою, над досягненням якої працює колектив коледжу, є підготовка спеціалістів, здатних вирішувати завдання інтенсифікації сільськогосподарського виробництва в умовах самофінансування, самоокупності і підрядних форм організації праці.

Циклова комісія відділу налічує 9 осіб, з них: 5 – викладачі вищої категорії, 1 старший викладач, 3 – викладачі першої категорії.

На відділі створена достатня матеріально-технічна, навчально-методична база для нормального функціонування навчального процесу.

Для покращення навчального процесу і використання в ньому живих об’єктів при  коледжі функціонує навчально-дослідне господарство для навчання студентів. За останні роки суттєво змінено навчальні плани і програми, які зорієнтовані на нову спеціальність та передбачають зближення з європейськими освітніми стандартами шляхом розробки і впровадження кредитно-модульної рейтингової системи. Для впровадження рейтингової системи навчання і оцінювання знань напрацьовані методичні вказівки для забезпечення самостійної роботи студентів.

Викладачі технологічного відділу тваринництва спрямовують зусилля на заохочення студентів до самостійної роботи, участі в олімпіадах, конкурсах, у студентському самоврядуванні, художній самодіяльності, спорті.

Навчання базується на найголовнішому принципі ринкових відносин – підготовці фахівців відповідно до вимог сучасного агропромислового виробництва та потреб ринку праці.

Наш колектив зосереджений на виконанні завдань щодо підготовки висококваліфікованих кадрів для аграрного сектору. Нині  педагогічний колектив технологічного відділу тваринництва – це міцний сплав досвідченості і мудрості, якому під силу вирішувати складні питання навчально-методичної роботи з метою підготовки фахівців нової формації.

 

 

 

Мені подобається навчатися в Тальянківському агротехнічному коледжі. Студенти коледжу живуть цікавим насиченим життям. Їх об’єднує бажання засвоїти всі знання, які дають викладачі. Викладачі у коледжі хороші, до кожного студента знаходять індивідуальний підхід, а хороші оцінки залежать від нашого бажання навчатися.

У коледжі працюють різні спортивні секції, учасники яких стають призерами змагань. Також постійно проводяться конференції та цікаві екскурсії. Хочу висловити подяку нашому зав. відділенням «Виробництво і переробка продукції тваринництва» Фурлеті В.С. та куратору групи Валентині Романівні Яводчак.

Приїжджайте навчатися у наш коледж, де чекає Вас цікаве студентське життя.

 

Студентка 3 курсу відділення «Виробництво і переробка

продукції тваринництва»  Марина Софтенко
Обновлен 08 фев 2018. Создан 22 апр 2014 
Besucherzahler russian woman
счетчик посещений
адміністратор Пашковський Ю.В.