ВСП Тальянківський агротехнічний коледж Уманського національного університету садівництва

 

Агротехнологічне відділення




 

Спеціальнцість «Технологія виробництва і переробки продукції тваринництва».

 

   В далекому минулому 1921 року в с.Тальянки на Тальнівщині, колишньому монастирському приміщенні, що був філією Києво – Печерської лаври, завирувало нове життя молодих спеціалістів. В серпні 1921 року молодь оточуючих сіл уперше переступила поріг Тальянківської агрошколи, яка була філією Уманського агрономічного технікуму. В першому наборі було зараховано на навчання 26 осіб при плані 30 з терміном навчання 2 роки.

Весною 1923 року відбувся перший випуск 22 випускників.

   З 1926 року агрошкола була перейменована в Тальянську з-х річну сільськогосподарську школу – філію в Уманського с/г політтехнікуму. В 1929 році Уманський с/г політтехнікум перейменовано в сільськогосподарський інститут, а Тальянську с/г школу в с/г технікум, який продовжував бути підпорядкованим Уманському с/г інституту. З 1930 року перейменовано в зоотехнікум.

   На початку 1935 року та протягом 1936-1937 років об’єднано технікуми: Волочинський, Узинський, Копачівський, Тетіївський, які потім передано до Тальянківського технікуму.

Протягом тривалого часу відділення готувало зоотехніків, ветеринарів.

На даний час здійснюється підготовка спеціалістів- технологів по виробництву і переробці продукції тваринництва.

   За період свого існування з 1921 року по даний час було підготовлено майже 8000 спеціалістів, які, в основному, направлялись на роботу в господарства Київської, Черкаської, Кіровоградської, Вінницької областей.

   Маємо 15 кабінетів, 18 лабораторій. Підготовку спеціалістів здійснює 41 викладач, 4 лаборанти,

організовано навчально-дослідну лабораторію, де студенти мають змогу практично оволодіти набутими теоретичними знаннями.

   Підтримується тісний зв'язок з  передовими господарствами Черкаської області та підприємствами по переробці продукції тваринництва, викладачі спеціальності співпрацюють з профільними ВНЗ ІІІ-ІV р.а, Звенигородським ПТУ. Після закінчення коледжу випускники мають можливість навчатися  в Уманському НУС та за кордоном.

 

Спеціальність «Агрономія»

 

   Найважливішим видом господарської діяльності українського народу завжди було землеробство. Українці – нація із високорозвиненою землеробською культурою. Тому престижними були, є і залишатимуться професії  пов’язані з обробітком ґрунту та вирощуванням високих врожаїв  сільськогосподарських культур.

   Саме таких спеціалістів, які здатні вирощувати та переробляти рослинницьку продукцію за найсучаснішими технологіями, з використанням вітчизняних та зарубіжних досягнень в галузі рослинництва,готують в Тальянківському коледжі на агротехнологічному відділенні.

   Спеціальність створено на базі колишнього агрономічного відділення, яке було відкрите в Тальянківському технікумі в 1976році і за час існування якого було підготовлено численну армію спеціалістів-агрономів. Випускники коледжу, які отримали фах агронома в різні роки, працюють агрономами сільськогосподарських підприємств, керівниками підприємств, районних управлінь, працюють викладачами в училищах, коледжах та університетах, створили і очолюють фермерські господарства.

   Сучасний спеціаліст в галузі АПК – це не просто носій сучасних  знань. Він повинен уміти активно і творчо діяти в різних виробничих ситуаціях. Саме для виховання таких фахівців в колежді є всі умови: відповідна матеріальна база, висококваліфіковані досвідчені викладачі. Понад 30 років передають студентам основи агрономічних знань викладачі вищої категорії Трохимчук Т.Ф., Трохимчук А.В., Татарчук В.І.,Гудзь В.М.,Ярош В.І., понад 25 років викладають дисципліни агрономічного циклу викладачі вищої категорії Погорільчук Н.Ф., Карпець Л.Ф., Гладун Л.П., 21 рік працює кандидат сільськогосподарських наук, доцент Трохимчук В.А.,5 років  працює молодий спеціаліст Пашковська Олена Вікторівна. Студенти спеціальності беруть активну участь в гуртках художньої самодіяльності, в різних спортивних секціях та в гуртках, які працюють при лабораторіях та кабінетах. Зусиллями викладачів, лаборантів та студентів створено дослідно-колекційне поле, тепличне господарство, овочеву бригаду,висаджено 0.15 га органічного саду.

    Студенти агротехнологічного відділення мають можливість продовжити навчання за державним замовленням в Уманському національному університеті садівництва.

 

     Завідувачем створеного у вересні 2018 року Агротехнологічного відділення призначено Шковиру Людмилу  Анатоліївну



Обновлен 29 окт 2018. Создан 22 апр 2014



 
Besucherzahler russian woman
счетчик посещений
адміністратор Пашковський Ю.В.